7 miesięcy gwarancji

Telefon: 570 116 121

 
 
Co się stanie, gdy unicestwimy wszystkie pluskwy? Warszawa

W idealnym świecie zatrudnienie specjalisty oznaczałoby koniec każdej plagi pluskiew w naszym domu, ale nawet po najdokładniejszym zabiegu owadobójczym, być może będziesz musiał czekać tygodniami, aż wszystkie pluskwy umrą. Co gorsza, czeka Cię mnóstwo nieprzyjemnych prac porządkowych, by mieć pewność, że pozbyłeś się każdej, nawet martwej pluskwy. Warszawa oferuje szeroki wybór specjalistycznych firm, zajmujących się usuwaniem pluskiew.

Ile pluskwom zajmie wyprowadzka z mojego mieszkania?

Jeśli wynająłeś deratyzatora, który użył pestycydu, może minąć kilka tygodni, zanim pluskwy umrą. To samo dotyczy przypadku używania własnego środka pestycydowego. Jeśli jednak zastosowano obróbkę cieplną, wszystkie pluskwy powinny bardzo szybko umrzeć.

Czyszczenie po leczeniu pluskiew jest kluczowe. Musisz dokładnie odkurzyć i wyczyścić mieszkanie, aby pozbyć się wszystkich martwych pluskiew. Pamiętaj jednak, by nie robić tego od razu. Co więcej, pranie ubrań i prześcieradeł – wszystkich – jest bardzo zalecane. Nawet na wypranych ubraniach zamkniętych w szafie mógł osadzić się szkodliwy preparat owadobójczy.

Kiedy mogę wrócić do domu po walce z pluskwami?

Obróbka cieplna wymaga opuszczenia domu na około sześć godzin. Żeby było jasne, to nie dlatego, że obróbka cieplna jest dla Ciebie niebezpieczna. Jest to ułatwienie pracy deratyzatorom. Temperatura podczas takiej obróbki dochodzi do 50°C i jest zabójcza głównie dla pluskwy.

Zanim zatrudnisz specjalistę, poproś go o wyjaśnienie, jak długo może potrwać obróbka cieplna, abyś mógł się do niej odpowiednio przygotować. W przypadku oprysku, jeśli wrócisz zbyt wcześnie, może to być szkodliwe dla zdrowia. Dzieje się tak, ponieważ stężenie i objętość pestycydów, których używają tępiciele, może być dla Ciebie szkodliwa. Zabójcy szkodników noszą maski podczas pracy, aby zapobiec uszkodzeniu ich zdrowia.

Powinieneś poczekać od dwóch do czterech godzin, zanim wrócisz do domu. W tym czasie pestycyd osadza się na dywanie, meblach i pościeli. Nie odkurzaj natychmiast po zakończonej pracy. Osadzony środek chemiczny nadal oddziałuje na szkodniki.

Pluskwy nadal dają znaki życia?

Jeśli Twój problem z pluskwami wydaje się pogarszać po zabiegu, nie martw się. Jest to normalne! Nie jest to spowodowane ich rozmnażaniem, ale tym, że czyszczenie uczyniło je bardziej aktywnymi. Podobnie jak ludzie, pluskwy wykorzystują zmysły do poruszania się po świecie - mogą wyczuć, że wokół ich “domu” rozpylono nieprzyjemne chemikalia, więc naturalnie chcą znaleźć inne miejsce do życia.