7 miesięcy gwarancji

Telefon: 570 116 121

 
 
pluskwy domowe

Pluskwy domowe to uciążliwe owady, które pojawiają się w mieszkaniach i domach. Bytują głównie w szczelinach boazerii, pod listwami przypodłogowymi, obrazach ściennych oraz materacach i łóżkach. Ich zwalczanie jest trudne, jednak konieczne. Jak można się ich pozbyć raz na zawsze?

Dlaczego powinno się walczyć z pluskami domowymi?

Zwalczanie pluskiew domowych jest ważne ze względu na komfort domowników i ich zdrowie. Pluskwy atakują śpiące osoby i żywią się ich krwią. Ukąszenia owadów często są bolesne i swędzą. U dzieci gojenie się ukąszeń trwa czasem kilka tygodni. Walka z pluskwami domowymi jest istotna również ze względu na niszczenie mebli i ubrań krwią, która pojawia się w okolicy pogryzionych części ciała.

Pluskwy szybko się mnożą, dlatego walkę z nimi powinno się rozpocząć jak najszybciej po zauważeniu pierwszych oznak ich bytowania w mieszkaniu. Wbrew pozorom, pluskwy lęgną się nawet w czystych i regularnie sprzątanych domach. Wystarczy, że przyniesie je gość na ubraniu lub że kupi się używany mebel tapicerowany, w którym zamieszkały owady. Bez szybkiej walki z pluskwami liczba owadów szybko wzrośnie, a osobniki zamieszkają w każdym pomieszczeniu.

Jakie są oznaki, że w mieszkaniu pojawiły się pluskwy?

Typowe oznaki bytowania pluskiew w budynku są proste do rozpoznania. Przede wszystkim po nocy na ciele domowników pojawiają się ugryzienia, występujące w grupach. Ugryzienia zwykle swędzą lub bolą, u niektórych osób pojawia się również obrzęk skóry. Ponadto w mieszkaniu unosi się charakterystyczny zapach, przypominający woń zgniłych malin. Jeśli domownicy nie zauważyli pluskiew, lecz mają na ciele ugryzienia, powinni skontaktować się z firmą zwalczającą szkodniki.

Profesjonaliści sprawdzą na miejscu, czy w domu bytują uciążliwe owady. Po ich wykryciu podejmą działania, które doprowadzą do usunięcia szkodników z wszystkich zakamarków. Środki wykorzystywane przez firmę, która oferuje zwalczanie pluskiew, są skuteczniejsze niż wszelkie preparaty dostępne w sklepach. Efekty profesjonalnej dezynsekcji pojawiają się już po kilkunastu godzinach, podczas gdy preparaty ogólnodostępne mogą nie dać żadnych efektów po ich zastosowaniu.

Jak zwalcza się pluskwy w mieszkaniu?

Zwalczanie pluskiew ogranicza ryzyko zachorowania na poważne choroby i usuwa problem bolesnych ugryzień pojawiających się podczas snu. Profesjonaliści dobierają metodę usuwania pluskiew do ich ilości, rodzaju budynku i wielkości mieszkania, by pozbyć się problemu już na pierwszej wizycie. Dezynsekcja chemiczna polega na rozpyleniu środka owadobójczego w formie płynu lub sprayu. Podobnie działa zamgławianie ULV, czyli tak zwana zimna mgła. Preparat działa jeszcze przez kilka następnych dni, dlatego pełne rezultaty jego zastosowania pojawiają się dopiero po kilku dobach, gdy mgła dotrze do wszystkich zakamarków. Często bywa tak, że nie mamy we własnym mieszkaniu pluskiew, ale nigdy nie możemy być tego pewni, ponieważ pluskwy mogą być u sąsiadów. Zaleca się dokładną analizę związku z tym, czy nie mogą się pojawiać pluskwy z mieszkania obok. 

Metoda mechaniczna polega z kolei na wytrzepywaniu i ręcznym wyłapywaniu szkodników. W metodzie fizycznej dezynsekcja odbywa się za pomocą ognia, gorącego powietrza lub wymrażania głównie w celu likwidacji jaj. Nowoczesne sposoby połączone z metodą mechaniczną i fizyczną sprawiają, że pasożyty usuwa się nawet z trudno dostępnych zakamarków mebli, szczelin w podłodze i pod tapetami. Dzięki temu już po pierwszej wizycie fachowca pluskwy znikają.